Radioloģijas nodaļa

2007.gadā pēc nodaļas rekonstrukcijas slimnīcā, tika izveidota moderna un daudzfunkcionāla Diagnostiskās radioloģijas nodaļa.

Radioloģiskā un ultraskaņas diagnostika tiek veikta gan ambulatoriem, gan stacionāriem pacientiem izmantojot CT (64 slāņu) modernas rentgenogrāfijas, mamogrāfijas un ultrasonogrāfijas iekārtas.

Lai nodrošinātu nepārtraukti augstu diagnostisko izmeklējumu profesionālo kvalitāti, katrs ārsts radiologs veic rentgenizmeklējumus, datortomogrāfijas un ultraskaņas izmeklējumus pēc rotācijas principa, tādējādi panākot plašu diagnostisko izmeklējumu spektru un profesionālo zināšanu apjomu, kā arī pataloģijas pilnvērtīgu izpratni. Šobrīd nodaļā strādā – 6 sertificēti radiologi, 6 sertificēti radiologa asistenti, kā arī radioloģijas nodaļas reģistrators. Nodaļā darbojas elektroniskā rindas numuru sistēma, tādējādi pacients tiek izsaukts uz izmeklējumu attiecīgi pēc sava kārtas numura.

Rentgena, datortomogrāfijas, pakalpojumi ambulatoriem pacientiem izmeklējumi tiek veikti gan ar ģimenes ārsta, gan speciālista nosūtījumiem, iepriekš pierakstoties uz radioloģiskajiem izmeklējumiem Diagnostikas radioloģijas nodaļas reģistratūrā, (US) ultrasonogrāfijas izmeklējumi tiek veikti piesakoties poliklīnikas reģistratūrā gan klātienē, gan telefoniski.

Radioloģijas nodaļā iespējams veikt izmeklējumus:

Datortomogrāfija (CT)

Galvai un deguna blakus dobumiem, mugurkaulam, kaulu un locītavu sistēmai, vēdera dobumam, mazajam iegurnim, retroperitoneālajai telpai ( nieres, urīnvadi, virsnieres, aizkuņģa dziedzeris, divpadsmitpirkstu zarnas lielākā daļa) un krūškurvja orgāniem,kakla orgāniem (rīklei, mēlei,  siekalu dziedzeriem, limfmezgliem)  Savukārt CT angiogrāfija ( asinsvadu izmeklēšanas metode) tiek veikta galvas un kakla, krūšu kurvja, vēdera dobuma un kāju asinsvadiem.

CT krūšu kurvja orgāniem profilaktiski kā skrīningu veic ar maza starojuma devas programmu ( speciāla iekārta kura salīdzinot ar klasisko CT plaušām samazina starojuma devu par 40%).

Ultrasonogrāfija (US)

Vēdera dobuma orgāniem, t.sk. nierēm un urīnceļiem, vairogdziederim, piena dziedzeriem, mazā iegurņa orgāniem, sieviešu reproduktīvajiem orgāniem, augļa izmeklēšanai grūtniecēm.

Rentgens (RT)

Galvaskausam un sejas kauliem, mugurkaulam, ribājam, iegurņa kauliem, kāju un roku kauliem, krūšu kurvja orgāniem.

Mamogrāfija

Krūts audu rentgenoloģiska izmeklēšana ar zemas intensitātes rentgenstarojumu

Izmeklējumi pieejami par maksu, ar apdrošināšanas polisi vai valsts piešķirtā finansējuma ietvaros ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu, kuram ir līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu.

Diagnostiskās radioloģijas nodaļas

reģistratūra

Pirmdiena08:00 - 16:00
Otrdiena08:00 - 16:00
Trešdiena08:00 - 16:00
Ceturtdiena08:00 - 16:00
Piektdiena08:00 - 16:00
S-
Sv-
Dežūru režīmā24/7

Diagnostikās radioloģijas nodaļas
reģistratūras tālr.
+371 63722407

Pieteikties uz ultrasonogrāfijas izmeklējumiem var zvanot uz poliklīnikas reģistratūru tālr.
+371 63722375