Funkcionālās diagnostikas nodaļa

“Dobeles un apkārtnes slimnīca” Funkcionālas diagnostikas kabinetā datorizēti veic elektrokardiogrāfijas izmeklējumus un veloergometrijas slodzes testus, kā arī  sirds-asinsvadu sistēmas izmeklējumus ar EKG Holtera monitorēšanas (elektrokardiogrammas pieraksts un analīze 18-24 stundu garumā) un arteriālā asinsspiediena Holtera monitorēšanas (asinsspiediena mērījumu pieraksts 24 stundu garumā) diagnostikas metodēm.

Elektrokardiogramma (EKG) ir viena no galvenajām sirds izmeklēšanas metodēm. Ar elektrokardiogrāfu, kura elektrodi pievienoti cilvēka ādai, tiek uzņemtas elektrokardiogrammas. Pēc EKG var noteikt sirds veselības stāvokli un izsekot tādu slimības gaitai kā sirdstrieka, iekaisums, vadīšanas traucējumi, aritmijas, arī sirds vainagartēriju, perikardīts, kā arī izmaiņas pēc infarkta.

Holtera monitorēšana ir EKG ilgstošs pieraksts, parasti vienu diennakti, lai atklātu sirds bojājuma pazīmes, ritma un vadīšanas traucējumus ilgākā laika posmā. Nepieciešamības gadījumā to veic atkārtoti.

Fiziskās slodzes tests (VEM) – testam izmanto veloergometru. Pacientam, braucot uz nostiprināta velosipēda, tiek analizēta viņa elektrokardiogramma un mērīts asinsspiediens. Fiziskās slodzes tests joprojām ir visplašāk lietotā metode sirds asinsvadu slimību diagnostikā, smaguma izvērtēšanā un ārstēšanas taktikas izvēlē.