Endoskopiskā diagnostika

Kolonoskopija jeb apakšējā endoskopija (fibrokolonoskopija, FKS) ir resnās zarnas videoendoskopisks izmeklējums. Tā ir visprecīzākā un informatīvākā diagnostikas metode, kas sniedz iespēju izmeklēt resno zarnu no iekšpuses. Laikus veicot izmeklējumu, var diagnosticēt un ārstēt resnās un taisnās zarnas slimības, arī audzējus.

Kolonoskopiju (FKS) veic ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu endoskopijas speciālists. Procedūra notiek vispārējā anestēzijā, tajā piedalās anesteziologs un medicīnas māsa. Izmeklējums ilgst 20-30 minūtes.

Izmeklēšanas rezultāts ir atkarīgs ne tikai no augsti kvalificēta personāla un mūsdienīga tehniskā nodrošinājuma, bet arī no pacienta līdzdalības, ko nodrošina laba pacienta informētība un sagatavotība izmeklējumam. Savlaicīga pacienta informēšana un sagatavošana sekmē endoskopiskās izmeklēšanas kvalitāti un nodrošina medicīnas personāla un pacienta sadarbību.

Izmeklējumu ir iespēja veikt iepriekš pierakstoties “Dobeles un apkārtnes slimnīcas” reģistratūrā, izmeklējums ir valsts apmaksāts, papildus informāciju par sagatavošanās procesu izmeklējumam jautāt ģimenes ārstam vai ārstam speciālistam. Izmeklējuma dienā nepieciešams uzrādīt negatīvu COVID-19 testu, kas veikts ne vēlāk ka 48h pirms izmeklējuma.

Kolonoskopija

Pirmdiena08:00 - 09:30
Otrdiena08:00 - 09:30
Trešdiena-
Ceturtdiena08:00 - 09:30
Piektdiena08:00 - 09:30
S-
Sv-

Pieteikšanās izmeklējumam:
+371 63722375